28 квітня 2020 року відбулась робоча зустріч директора архіву та представника Інституту досліджень тоталітарних режимів Чеської Республіки Лідії Тополевської.

Виходячи з принципів Договору про співробітництво між Державною архівною службою України, Інститутом досліджень тоталітарних режимів та Архівом справ держбезпеки Чеської Республіки, вчиненого 04 лютого 2020 року, а також беручи до уваги взаємне прагнення активізувати роботу з дослідження історичного минулого прикордонних територій України та Чеської Республіки та з метою гарантованого забезпечення збереженості архівних документів й створення фонду користування на архівні документи в електронному вигляді.

Підчас зустрічі представником Інституту було передано держархіву – великоформатний сканер A3 Plustek OpticBook A300, який відповідає стандартам для обережної оцифровки документів без необхідності розшивати справи. Сканер переданий відповідно до Договору про співпрацю між Державним архівом Закарпатської області (Україна) та Інститутом досліджень тоталітарних режимів (Чеська Республіка).

В держархіві розпочато оцифрування архівних документів фонд 2558 – Управління Служби безпеки України в Закарпатській області (кримінальні справи на осіб, засуджених за перехід кордону з СРСР, за „антирадянську агітацію” та ін. (1939-1993 рр.).

Після оцифрування архівних документів, цифрові копії будуть передані Інституту досліджень тоталітарних режимів (Чеська Республіка) для підготовки наукових та популярно-наукових текстів/статей, радіо- та телепередач, виставок, оприлюднення в режимі онлайн мережі Інтернет