Міжнародна співпраця

Одним із пріоритетних напрямів діяльності як Державного архіву Закарпатської області, так і місцевого осередку Спілки архівістів України упродовж більше десяти років є регіональне міжнародне співробітництво. Його конкретні та дієві практичні кроки і відповідні результати добре відомі як моїм колегам, так і далеко за межами країни. Однак, на мій погляд, наші можливості далеко не вичерпані і мають перспективу, особливо з врахуванням наближення кордонів Євросоюзу до України. Насамперед ідеться про необхідність активізації участі Спілки у грантових проектах Євросоюзу і Ради Європи, які, на моє переконання, нині використовуються недостатньо.

Разом з тим, на нинішній період ми впевнено констатуємо факт еволюціонування регіонального міжнародного співробітництва, яким займається закарпатський осередок Спілки архівістів України, і за масштабністю, і за якісними параметрами.

Стабільні багаторічні ділові стосунки мають громадські формування Закарпаття і Угорщини. Зокрема ми співпрацюємо із Спілкою архівістів Угорщини, а також місцевими осередками столиці Угорщини – Будапешта, Соболч-Сотмар-Березьким (Ніредьгаза) та Гайду-Бігарським (Дебрецен) комітатськими осередками та ін.

Статті та матеріали по темі:

articleПРОДОКОЛ №1 ДО ДОГОВІРУ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО в сфері архівної справи між Державним архівом Закарпатської області (Україна) та Будапештським столичним архівом (Республіка Угорщина) від 21 січня 2013р.

articleДОГОВІР ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО в сфері архівної справи між Державним архівом Закарпатської області (Україна) та Будапештським столичним архівом (Угорщина) 2014 р.

articleДОГОВІР ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО в сфері архівної справи між Державним архівом Закарпатської області (Україна) та Благодійною організацією “Єврейське Відродження”2014р.

articleДОГОВІР ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО в сфері архівної справи між Державним архівом Закарпатської області (Україна) та Саболч-Сатмар-Березьким комітатським архівом Національного архіву Угорщини (Угорщина) 2013 р.

articleМ.В.Марканич. Зберегти національне надбання допомагає й міжнародна співпраця 
articleХХ міжнародна науково-практична конференція. Ужгород, 2013 р.
articleПерша міжнародна українсько-угорська конференція архівістів. Ужгород, 2003 р.
articleНові форми співпраці
articleУ поштовому архіві Клуж-Напока (Румунія).Серпень 2008 р.
articleМ.В.Делеган. Державний архів Закарпатської області: Вектори Регіонального Міжнародного Співробітництва в 2009 р.
article Участь у ХУІІІ міжнародних архівних днях Саболч-Сатмар-Березького комітатського архіву, м. Ніредьгаза (Угорщина).