Презентація довідково-інформаційного видання Путівник по фондах Державного архіву Закарпатської області. Том 1. Фонди дорадянського періоду. – Ужгород: Всеукраїнське державне видавництво „Карпати”. – 2019 р.

 

ВІДЕО:https://karpatnews.in.ua/news/166720-vydano-putivnyk-derzhavnoho-arkhivu-zakarpattia-video.htm

 

У четвер 07 листопада 2019 року о 11. 00. у приміщенні Закарпатської обласної державної адміністрації (м. Ужгород, пл. Народна, 4, ІІ-поверх облдержадміністрації, прес-центр), відбулася презентація довідково-інформаційні видання Путівник по фондах Державного архіву Закарпатської області. Том 1. Фонди дорадянського періоду. – Ужгород: Все українське державне видавництво „Карпати”. – 2019.

 

До першого тому Путівника по фондах Державного архіву Закарпатської області увійшли архівні фонди установ, організацій, підприємств періодів входження території сучасного Закарпаття до складу Угорського королівства, Австро-Угорщини, Чехословацької республіки та знову Угорщини, а також фонди особового походження і архівні колекції.

Перший архівний путівник, упорядкований архівістами Державного архіву Закарпатської області, є результатом роботи декількох поколінь спеціалістів-архівістів і заслуговує інтерес істориків та тих, хто цінує минуле нашого краю.

 

Методологія розміщення опису фондів Путівника відповідає стандартам, прийнятим в Україні. Назви фондів внесені до Путівника на двох мовах  – українській та на мові оригіналу документів. Перевага цього видання перед раніше опублікованими виданням – Анотованим реєстром описів фондів 2009 та 2014 років – полягає в тому, що в Переліку фонди розміщені за тематичним принципом. Путівник складається з розділів, кожен з яких представляє фонди установ одного історичного періоду входження сучасної території Закарпаття до складу інших сусідніх держав.

Опрацьовані всі фонди дорадянського періоду, що зберігаються в архівосховищах держархіву, складені описові статті та анотації документів які містяться в них. Упорядниками Путівника складений також науково-довідковий апарат, до якого ввійшли: вступ, передмова, археографічна передмова, довідка про адміністративно-територіальний поділ території сучасної Закарпатської області в дорадянський період, список скорочень; покажчики: іменний, географічний, предметно-тематичний та словник історичних термінів, понять, назв, одиниць виміру та монет, які зустрічаються в Путівнику і перелік ілюстрацій.

Видання розраховане на широке коло читачів – науковців, істориків-краєзнавців, студентів.

 

Організатори презентації: Закарпатська обласна державна адміністрація, Державний архів Закарпатської області, видавництво „Карпати”.

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у презентації видання.