20 січня 2020 року у читальному залі держархіву (м. Берегово) та у фойє держархіву (м. Ужгород) відкрились виставки, присвячені відзначенню Дня Соборності України. У процесі підготовки до виставки співробітниками архіву виявлені документи, які відносяться до цієї знаменної події.

20 січня 2020 року у читальному залі держархіву (м. Берегово) та у фойє держархіву (м. Ужгород) відкрились виставки, присвячені відзначенню Дня Соборності України. У процесі підготовки до виставки співробітниками архіву виявлені документи, які відносяться до цієї знаменної події. Зокрема:

– лист президента Західної-української Народної Республіки д-ра Є. Петрушечка на адресу голови Центральної Ради угорських українців д-ра М. Бращайко відносно вимоги Центральної Ради возз’єднатися з Україною;

– протокол з’їзду русинів у Хусті від 19 січня 1919 року з вимогою возз’єднання з Україною;

– протокол сільських зборів с. Кіштарна від 18 січня 1919 року з вимогою возз’єднання з Україною;

– Універсал Директорії УНР про злуку Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою та багато інших цікавих документів.

Організатори виставки висловлюють надію, що ці документи з огляду на нинішню суспільно-політичну ситуацію та події, що відбуваються в країні протягом останніх років, зацікавлять як широке коло відвідувачів архіву, так і дослідників, які вивчають історію нашої країни.