Життя у Держархіві області, також не стоїть на місці

Газета НОВИНИ ЗАКАРПАТТЯ від 16.08.2011 № 89

Як відомо, цього року розроблено Програму розвитку архівної справи у Закарпатській області на 2011 – 2015 роки, яка схвалена розпорядженням голови облдержадміністрації та затверджена рішенням сесії обласної ради.

Відтак активізувалася робота з прийняття відповідних районних та міських програм розвитку архівної справи на такий же період.

Це дасть змогу зміцнити матеріально-технічну базу архівних установ області для забезпечення умов гарантованого збереження документів НАФ та соціально значимих документів, запровадити в архівних установах сучасні інформаційні технології, повніше задовольнити потреби громадян, суспільства, держави в інформації.

Окрема важлива тема – створення мережі трудових архівів для збереження соціально значимих документів, які не належать до Національного архівного фонду, але є необхідними для соціального захисту громадян. Місцеві органи влади в більшості міст та районів вирішують питання щодо створення та забезпечення діяльності трудових архівів, забезпечення їх відповідними приміщеннями, оргтехнікою, кадрами і матеріально-технічною базою за кошти місцевого бюджету. За станом на липень 2011 року в області діють 28 трудових архівів, ще сім трудових архівів перебувають у процесі становлення

Продовжується робота з виявлення унікальних документів. У результаті перегляду 8026 одиниць зберігання виявлено 16 унікальних документів.

Приємно, що з кожним роком усе ширше використовується дослідниками наша документальна база. В архіві працюють два читальні зали, де з початку цього року працювало 150 дослідників, яким було видано 6 742 справи, 246 екземплярів книг та підшивок газет.

Поряд з цим важливою складовою нашої роботи є підготовка виставок документів. Фахівці відзначають високий рівень виставок оригіналів документів з фондів державного архіву. Зокрема, „До 66-річниці возз’єднання Закарпатської України з Україною та утворення Закарпатської області у складі України”, „До 72-ї річниці подій, пов’язаних із проголошенням Карпатської України „Карпатська Україна і Августин Волошин”, „Витоки Державної служби на Закарпатті”, „До 100-річчя з дня народження останнього єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Ромжі. (1911 – 1947 рр.)”.

Михайло Марканич,
заступник директора Державного архіву Закарпатської області