Презентація книги «Документальна історія лікарні імені Андрія Новака в Ужгороді. Т. 1. Розвиток та діяльність лікарні під керівництвом Андрія Новака (1874–1928)»

Згідно з договором про співробітництво між Саболч-Сатмар-Березьким комітатським архівом Угорського національного архіву та Державним архівом Закарпатської області двома архівними установами в рамках заходу серії «Всім про минуле» 28 листопада 2016 року в читальному залі архіву в місті Ніредьгаза було проведено презентацію видання ветерана-хірурга Турак Й.А. та головного лікаря Закарпатської обласної клінічної лікарні, к.мед.н. Яцини Ю.Ю. «Документальна історія лікарні імені Андрія Новака в Ужгороді. Т. 1. Розвиток та діяльність лікарні під керівництвом Андрія Новака (1874–1928)».

З вітальним словом виступили: Куті Ласло, ведучий консул Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород та Адорьян Густав, головний лікар клінічної лікарні ім. Йоша Андраша Саболч Сатмар – Березького комітату Угорщини.

Д-р Фазекош Арпад, лікар, краєзнавець ознайомив присутніх із своїми публікаціями. Тема виступу: Моя літературна діяльність. (Джерела з охорони здоров’я Саболчського комітату в публічних колекціях).

Куташі О.Й., заступник директора Державного архіву Закарпатської області та Єремкіна М.Г., начальник відділу використання інформації документів держархіву презентували огляд документів на тему: Історичні джерела з охорони здоров’я в Державному архіві Закарпатської області (на двох мовах – українській та угорській).

Яцини Ю.Ю., головний лікар Закарпатської обласної клінічної лікарні, к.мед.н. представив слайд-шоу про обласну клінічну лікарню.

Видання, яке нещодавно вийшло друком, презентував один з авторів – Турак Й.А.,лікар-ветеран. Він ознайомив публіку з історією написання книги «Документальна історія лікарні імені Андрія Новака в Ужгороді. Т. 1. Розвиток та діяльність лікарні під керівництвом Андрія Новака (1874–1928)». Й.А. Турак запропонував зацікавленим видання, що базується на архівних джерелах, які в основному знаходяться на зберіганні у Державному архіві Закарпатської області.

На заході брали участь лікарі, викладачі вищих навчальних закладів, архівісти, представники музеїв та бібліотек.