Міжнародна наукова конференція присвячена 140-річчю від дня народження та 70-річчю від дня смерті преподобного Олексія (Кабалюка)

4-5 жовтня 2017 року з благословення Блаженнійшого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви у Мукачеві в готельному комплексі «Червона Гора» була проведена Міжнародна наукова конференція присвячена 140-річчю від дня народження та 70-річчю від дня смерті преподобного Олексія (Кабалюка): «Життя та благословенні труди преподобного Олексія (Кабалюка). З доповіддю на тему: «Документи Державного архіву Закарпатської області про діяльність архімандрита Олексія (Кабалюка) на території Підкарпатської Русі в 20 – 30-х рр. ХХ століття», – виступив директор архіву М.Д. Місюк.

За час конференції учасники безпосередньо мали можливість доторкнутися до святості людини, яку йменуємо Апостолом Закарпатського краю. Преподобному Олексію (Кабалюку) довелось бути засудженим за сповідування прабатьківської православної віри. Його слово істини звучало у наших селах і містах і, навіть, за один день він міг сповідувати, причащати і звершувати Божественну літургію для тисячі осіб. Безодня премудрості й благості Божої ховалася в смиренній добрій людині.

У сьогоднішній день ми маємо можливість благати й просити його небесної допомоги, щоби він був ходатаєм за мир у нашій Українській державі, аби кожний з нас на своєму місці міг трудитися для користі своїх ближніх, своєї душі й Церкви. Ми вдячні всім учасникам Міжнародної наукової конференції за можливість обговорити величезний, ніколи нескінченний і невивчений простір та глибину великої святості цієї Людини.