Архівна практика студентів Ужгородського національного університету в Держархіві області

Газета НОВИНИ ЗАКАРПАТТЯ від 19.06. 2011 №77

05 липня 2011 року в Держархіві області проходять практику студенти ІІ курсу історичного факультету Ужгородського національного університету.

Відповідно до плану проведення архівної практики, передбачено ознайомлення студентів УжНУ з історією утворення державного архіву області, структурою та науково-довідковою бібліотекою, а також з системою роботи архівної галузі України та особливостями архівної системи області.

Протягом практики студентам спеціалісти архіву читають лекції, їх тематика: нормативно-правові акти та методичні документи з архівної справи і діловодства; ведення поточного діловодства, порядок роботи з документами з моменту їх утворення або надходження в установу, підприємство, організацію; організація документів Національного архівного фонду: основні поняття; облік документів в архіві; користування документами архіву та використання архівної інформації.

Згідно із планом проходження практики передбачена також практична робота студентів з документами в структурних підрозділах державного архіву області.

Керівниками проходження практики студентів в Держархіві області призначено заступника директора архіву Марканича М.В. і начальника відділу забезпечення збереженості та використання інформації документів Лизак М.І.

Під час проходження практики в читальному залі архіву перед студентами УжНУ виступили: О. Корсун – працівник редакційно-видавничої групи обласної Книги „Реабілітовані історією” і О. Пагіря, працівник Депар-таменту архівного забезпечення СБ України, м. Київ. Вони розповіли про роботу з архівними документами державного архіву області та хід підготовки на їх основі (архівно-слідчих справ реабілітованих осіб), документального збірника „Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулуку до рідних Карпат. 1939 – 1947 рр.”.

Студенти-практиканти переконалися, що сьогодні Державний архів Закарпатської області – це скарбниця унікальних документів, зміст яких розкриває чимало сторінок з історії Угорщини, Чехії, Словаччини, Румунії, Польщі, Австрії, Німеччини, Сербії, Росії та інших європейських країн. Зібрані в архіві документи висвітлюють історію Закарпатської України часів її входження до складу Австро-Угорщини (XIV ст. – 1919 р.), Чехословаччини (1919 – 1938 рр.), а також окупацію краю Угорщиною (1939 – 1944 рр.), історію утворення та возз`єднання Закарпатської України з УРСР.

Керівництво архіву надіється, що більшість сьогоднішніх студентів-практикантів в майбутньому відвідуватимуть державний архів області як дослідники, а деякі з них працюватимуть на архівній ниві Закарпаття та стануть фахівцями в галузі архівної справи України.

Михайло Марканич,
заступник директора Державного архіву Закарпатської області