Відкриття виставки фотографій і документів часів Першої світової війни

10 листопада 2016 року у Державному архіві Закарпатської області відбулося відкриття виставки фотографій і документів часів Першої світової війни, яка проводиться в рамках міжнародного проекту: „Образ Східної Словаччини на Закарпатській Україні та Закарпатської України в Східній Словаччині в 17 по 20 століттях”.

З вітальними словами до гостей на відкритті виставки виступили: ректор Пряшівського університету у Пряшеві доктор Петер Коня, директор держархіву Місюк М.Д., декан історичного факультету – Фенич Володимир Іванович, кандидат історичних наук, доцент, головний лікар обласної клінічної лікарні ім. А. Новака Яцина Ю. Ю. та заступник завідуючого опікового відділення Турак Й. А.

Під час відкриття виставки директор архіву та ректор Пряшівського університету у Пряшеві, надали інтерв`ю телевізійним каналам: ТИСА-1 та М-студіо, в якому розповіли про спільні проекти та успішне партнерство між двома регіональними інституціями. У своєму інтерв`ю вони наголосили, що практика міжнародної архівної співпраці на регіональному рівні сприяє ефективному обміну досвідом, зокрема, з таких важливих питань, як формування баз даних, підготовка архівних довідників та наукових видань, видавнича та виставкова діяльність.

Спільні проекти з іноземними колегами допомагають виявляти та поповнювати фонди держархіву та Національний архівний фонд України з документами зарубіжної україніки, а також зміцнювати матеріально технічну бузу архівної установи.