Шановні працівники архівних установ!

Висловлю Вам слова глибокої вдячності за працю і турботу про надійне збереження архівної спадщини.

Вашими зусиллями документальна скарбниця нашого краю примножується, зміцнюючи нерозривний зв’язок попередніх і прийдешніх поколінь.

Переконаний, що Ваш професіоналізм і висока відповідальність, відданість обраній справі і надалі будуть запорукою створення достеменної біографії України для знання власної історії.

Тож зичю аби Ваша важлива праця завжди була плідною та натхненною, дарувала Вам радість та задоволення.

Бажаю Вам міцного здоров’я, родинного добробуту, душевної рівноваги та впевненості в майбутньому.

Романтика архівного пилу вислизає від наших очей, знаходиться за межами розуміння, майже нез’ясовно пред’являючи нашим очам більш цікаві картини. Сидіти в бібліотеці, роблячи нотатки з пошарпаної книги, напружуючи очі в тьмяному світлі єдиної лампочки – хіба хочеться кому-небудь такої долі? Кожен день, з року в рік…

Страшна картинка цілком може бути ілюстрацією робочого дня архівного працівника… жив десь у XIX столітті. Сучасні архівні працівники спілкуються не з запорошеними книгами, а з навороченими ЕОМ… Та приміщення в них аж ніяк не темні – вони не поступаються офісах найбільших корпорацій світу. Але від цього суть справи не змінилася: як і раніше, працівники архівів країни дбають про те, щоб зберегти ввірені їм цінності для майбутніх поколінь.

Визнаючи велику важливість виконуваної нами роботу, президент Л. Д. Кучма 30 жовтня 1998 року видав Указ про щорічне відзначення Дня працівників архівних України – 24 грудня.

У день працівників архівів дуже хочеться сказати, що співробітників настільки точних дуже складно відшукати.

Уважні, обережні завжди.

Ваша робота збережеться на роки і на століття.
Так нехай же в Україні славиться нелегка праця всіх співробітників архівів!

Щастя Вам, а в сім’ї – затишок!

Михайло Місюк,
Директор Державного архіву Закарпатської області