Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

В Ужгороді прийняли Програму розвитку архівної справи в архівному відділі міської ради на 2016 - 2020 роки.

Як зазначається у проекті рішення, підготовка зазначеної Програми зумовлена необхідністю реалізації в місті сучасної політики і стратегії держави, спрямованих на створення належних умов зберігання, примноження та використання Національного архівного фонду України, подальшу розбудову архівної справи в місті.

Важливе місце у Програмі відведено питанням збереження документів Національного архівного фонду та створення матеріально-технічної бази архівного відділу. Архівні документи, що зберігаються, є складовою частиною історично-культурної спадщини та інформаційних ресурсів міста. Збереження цієї спадщини - важливе завдання міської влади.

Фінансування програми на 2016-2020 роки – 800 тисяч гривень. Із них 500 тисяч планується на реконструкцію та облаштування наданих архіву приміщень для зберігання документів, 100 тисяч – на придбання та оновлення устаткування для збереження документів ( стелажі), ще 100 тисяч – на обладнання архіву сучасними системами відеоспостереження, 70 тисяч – на придбання коробок для архівних документів, 20 тисяч – на придбання оргтехніки, по 5 тисяч – на придбання приладів для вимірювання і контролю вологотемпературного режиму у сховищі і обладнання для виставкових експозицій у архівному відділі.

Довідково. Станом на 1 грудня 2015 року в архівному відділі міської ради зберігається 123 фонди, у складі яких понад 20 тисяч справ, із них 18 364 віднесено до Національного архівного фонду. Щороку з реєстрації знімається більше 200 суб'єктів підприємницької діяльності, від яких на зберігання надходить понад 1000 справ. Видаються архівні довідки та копії документів, що сприяють забезпеченню прав громадян, гарантують соціальний захист, дозволяють їм оформляти пенсії, переглядати їх розмір, отримати компенсаційні виплати, користуватися відповідними пільгами.Інтирнет видання "Ужгород" Опубліковано: 14.07.2016

Назад