Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

ПІДТРИМАТИ РОЗВИТОК АРХІВНОЇ СПРАВИ

ПРОПОНУЮТЬ КРАЙОВИМ ПАРЛАМЕНТАРЯМ ПРОПОНУЮТЬ КРАЙОВИМ ПАРЛАМЕНТАРЯМ

Для цього вноситься на їх розгляд проект рішення про «Програму розвитку архівної справи у Закарпатській області на 2016-2020 роки»

Як наголошують її розробники, підготовка зазначеної Програми зумовлена необхідністю реалізації в регіоні сучасної політики і стратегії держави, спрямованих на створення належних умов зберігання, примноження та використання Національного архівного фонду України, подальшу розбудову архівної справи в області.

Для забезпечення реалізації державної політики у сфері архівної справи і діловодства у Закарпатті діє 52 архівні установи, з них 13 – державної та 39 – комунальної форм власності. Задоволення інтересів населення, пов`язаних із доступом до ретроспективної документної інформації, посідає провідне місце в роботі держархіву. Видані архівними установами області архівні довідки та копії документів сприяють забезпеченню прав громадян, гарантують соціальний захист, дозволяють їм оформлювати пенсії, переглядати їх розмір, отримувати компенсаційні виплати, користуватися відповідними пільгами.

Важливе місце у Програмі відведено питанням збереження документів Національного архівного фонду та створенню належної матеріально-технічної бази держархіву.

Комплекс проблем, які існують в архівній справі, неможливо вирішити без належного фінансування. Це й зумовлює необхідність прийняття Програми розвитку архівної справи у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки, яка дасть змогу створити належні умови для зберігання, примноження та використання документів Національного архівного фонду, посилити розвиток міжнародної співпраці архівних установ Закарпатської області та прикордонних регіонів Угорщини, Румунії, Чехії, Словаччини, впровадження у роботу архівістів області передового європейського досвіду, інформує прес-служба Закарпатської облради.

– Дана Програма дасть змогу сконцентрувати зусилля місцевих органів виконавчої влади, державної архівної установи на виконанні визначених чинним законодавством завдань, забезпечить ефективне здійснення державної політики у сфері архівної справи і реалізацію стратегії її розвитку в області на 2016- 2020 роки, – зазначив голова облради Михайло Рівіс, додавши: – заходи програми реалізуються за рахунок коштів обласного бюджету, а також за рахунок коштів інших джерел згідно із чинним законодавством. Орієнований обсяг фінансування програми з обласного бюджету становитиме майже 12,3 млн. гривень.

Михайло Марканич,
заступник директора держархіву,
член Національної спілки журналістів України
Назад