Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

АРХІВНА ІНФОРМАЦІЯ – НИНІ В ЦІНІ

З24 грудня архівісти України відмічають своє професійне свято –День працівника архівних установ. .

Основним завданням архівного відділу є реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території району, приймання та збереження документів Національного архівного фонду.

Відділ здійснює організаційно-методичне керівництво діяльністю архівних підрозділів 46 підприємств, установ і організацій району, в яких утворюються документи Національного архівного фонду. З цією метою надається практична та методична допомога відповідальним за роботу архівних підрозділів з питання ведення діловодства, складання номенклатури справ, положень про архівні підрозділи та експертні комісії, інструкцій з діловодства, впорядкуванню архівних документів. Протягом 2014 року погоджено 14 установам положення про архівні підрозділи, 20 установам положення про експертні комісії, 2 установам інструкції з діловодства, схвалено 10 установам номенклатури справ та прийнято на державне зберігання 330 справ від 8 установ та організацій району.

Сьогодні в сховищі архіву зберігаються документи 103 фондів в кількості 31 419 справ, що охоплюють період з 1946 року минулого століття по сьогоднішній день, в тому числі документи особового складу ліквідованих колгоспів, підприємств, установ, кооперативів. За документами архіву видано біля 600 довідок соціально-правового характеру, обслужено 28 користувачів у залі, виготовлено 4 виставкові стенди з нагоди відзначення 23-ї річниці незалежності України,70 річчя визволення Закарпаття від фашистських загарбників, 75 річчя Карпатської України, 69 річниці воз”єднання Закарпаття з Україною. Проведено ряд запланованих робіт по обліку та звірці наявності документів у сховищі, покращенню матеріально-технічного забезпечення архіву, тощо.

Активно поповнюється бібліотечний фонд архіву. Це передані на зберігання підшивки газет , книги, нариси, музичні твори, поетичні збірки творчих людей нашого району, зокрема від Миколи Ткача з Ділового, Василя Поповича з Великого Бичкова, Василя Калинюка з Ясіня. Маємо також фонд особового походження в якому зберігаються рукописні твори народної поетеси Рахівщини Марії Кабалюк-Тисянської.

Для збереження соціально значимих документів, які не належать до Національного архівного фонду, але є необхідними для соціального захисту громадян. в районі діють два трудові архіви - комунальна установа Рахівський районний трудовий архів в якій зберігаються документи з особового складу ліквідованих підприємств, установ, зокрема Рахівського та Великобичківського лісокомбінатів, Рахівської картонної фабрики, Закарпатського арматурного заводу та Великобичківський селищний трудовий архів який зберігає документи Великобичківського лісо хімкомбінату. За документами трудових архівів видано понад тисячу довідок колишнім працівникам ліквідованих підприємств про підтвердження трудового стажу та заробітну плату для оформлення пенсій.

Упродовж останніх років значно зросли показники використання архівної інформації. Архівісти системно працюють над створенням належних умов для зберігання , примноження та використання Національного архівного фонду, подальшої розбудови архівної справи.

Щиро вітаю з святом працівників трудових архівів, відповідальних за роботу архівних підрозділів установ, організацій та ветеранів архівної справи! Зичу Вам міцного здоров”я, благополуччя, особистого та сімейного щастя.

Г.Й.Кухар
Начальник архівного відділу Рахівської райдержадміністрації.
Назад