Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

Подорож у минуле

Минулого тижня учні 7-9 класів Розтоцько-Пастільської ЗОШ І-ІІ ступенів здійснили пізнавальну екскурсію до архівного відділу Великоберезнянської РДА. На вході школярів привітно зустріла начальник відділу Кохан Л.Ю., яка і провела для юних гостей тематичну екскурсію приміщеннями архіву.

Діти побували у архівосховищах №1 і №2, де побачили стелажі, на яких в алфавітному порядку розміщені коробки з документами, а документи в свою чергу сформовані у справи і кожна справа має свій порядковий номер. Таке розташування прискорює роботу по знаходженню необхідних документів у разі їх потреби. Всі коробки виготовлені із спеціального паперу, що не пропускає вологу. Крім того на кожному стелажі є вогнегасники. Любов Юріївна розповіла про те, що для довготривалого і належного зберігання документів у архівосховищах постійно підтримується необхідний температурний режим і режим вологості, за дотриманням яких ведеться суворий контроль. На стіні у спеціально відведеному куточку розташовані прилади, що визначають температуру і вологість приміщення.

Начальник архівного відділу розповіла учням про роботу архіву району, про документи які зберігаються в архіві та їх значення для жителів району, їх соціально-правового захисту, а також про роботу читального залу. Також вона ознайомила учнів із порядком упорядкування та передачі документів на постійне зберігання у архів.

Велику зацікавленість учнів викликала шафа, в якій розміщено сейф. Шафа ця була виготовлена ще за часів Австро-Угорщини. Вона зроблена з дуже міцного дерева, прикрашена різьбленням, і має незвичайної форми двері. Діти з великим зацікавленням її розглядали.

Мандрівка в архів сподобалась і надовго запам’яталась учням нашої школи. Вони з захопленням розповідали про неї іншим учням у школі.

Уляна Білак, учениця 9 класу.
Назад