Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

Днями у приміщенні державного архіву області відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Закарпатської області, на якому розглянуто питання про створення мережі трудових архівів області.

Місцеві органи влади в більшості міст та районів області вирішують питання щодо створення та забезпечення діяльності трудових архівів, забезпечення їх відповідними кадрами та матеріально-технічною базою за кошти місцевого бюджету.

З метою забезпечення виконання вимог зазначених документів державним архівом області розроблено три методичні матеріали з організації роботи трудових архівів.

У результаті проведеної роботи за останній період кількість трудових архівів в області зросла. Якщо на кінець 2009 року в області діяло 12 трудових архівів, з них три – юридичні особи, то станом на листопад 2012 року в області діють 28 трудових архівів, чотири з них юридичні особи. Ще дев`ять перебувають у процесі організації діяльності. При міських радах створено два трудові архіви, при районних радах – три, при сільських та селищних радах – 23.

Треба відзначити організаційно-методичну та результативну роботу щодо утворення трудових архівів в області: начальників архівних відділів Великоберезнянської районної державної адміністрації – Кохан Любов Юріївної, Ужгородської райдержадміністрації – Алексія Омеляна Юрійовича та Свалявської райдержадміністрації – Дзямко Наталії Іванівної.

У Великоберезнянському районі при сільських радах утворено дев`ять трудових архівів, у Свалявському районі сім, в Ужгородському районі п`ять. Трудові архіви сільських рад забезпечені окремими приміщеннями для зберігання документів з особового складу.

За даними начальників архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, упродовж дев`яти місяців цього року трудові архіви області з місцевого бюджету профінансовано у сумі 253, 3 тис. гривень.

Загальна площа усіх архівосховищ трудових архівів становить – 608 кв. метрів. На обліку в цих архівних установах нараховується 43 758 одиниць зберігання з особового складу.

Упродовж січня-листопада цього року працівниками трудових архівів виконано більше трьох тис. запитів громадян із соціально-правових питань. Разом з тим, аналізуючи роботу у створенні та діяльності трудових архівів в області, й надалі проблемними залишаються питання їх фінансування, матеріально-технічного та кадрового забезпечення. Не завершено створення в області трудових архівів із статусом юридичної особи, які б повністю задовольняли соціальні потреби кожного району, міста.

За результатами роботи у 2012 році та за вагомий особистий внесок у розвиток архівної справи, сумлінну працю та високу професійну майстерність, нагороджено ПОДЯКОЮ Державного архіву Закарпатської області:

Марко Надію Тиберівну – директора комунальної установи "Свалявський міський трудовий архів";

Брана Віталія Івановича – директора комунальної установи “Рахівський районний трудовий архів”;

Лемко Мар’яну Миколаївну – завідувачку комунальної установи “Міжгірський районний трудовий архів”.

В засіданні колегії взяли участь члени колегії Держархіву області, начальники архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад, керівники трудових архівів, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Михайло Марканич,
заступник директора Державного архіву Закарпатської області
Назад