Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

КЕРІВНИКИ АРХІВНИХ СЛУЖБ УКРАЇНИ, РОСІЇ ТА БІЛОРУСІЇ

МІСЦЕМ ДЛЯ СВОЄЇ ЗУСТРІЧІ ОБРАЛИ зАКАРПАТТЯ

У вівторок, 29 травня, на Закарпатті розпочаласяя тристороння зустріч працівників державних архівних устано.

Вона проходила за участі, зокрема, голови Державної архівної служби України Ольги Гінзбург, керівника федерального архівного агенства Російської Федерації Андрія Артізова, директора Департаменту з архів та діловодства Республіки Белорусь Володимира Адамушка, директора Державного архіву на Закарпатті Михайла Місюка.

Гостей на закарпатській землі вітали голова облдержадміністрації Олександр Ледида та ужгородський міський голова Віктор Погорєлов.

На цій зустрічі йшлося про стан, проблеми та перспективи розвитку регіональних архівів. А головною метою єузгодження роботи з реалізації спільних проектів, обмін досвідом, визначення та порівняння правового статусу регіональних архівів в Україні, Білорусії та Росії.

- Прємно, що саме Закарпаття обрано місцем такої важливої зустрічі,- сказав, виступаючи перед архівістами, Олександр Ледида, - Наші держави спільна історія, і те, що сьогодні туту обгуворються проблеми архівної справи трьох держав, свідчить: ми бережемо память про минуле. Отже, можемо з впевністю дивитися у майбутнє.

Також Олександр Ледида розповів, що нині триває будівництво сучасного приміщення, куди незабаром переїде Державний архів у Закарпатській області.

- Дуже символічно, що представники професії, яка відповідає за збереження національної памяті, зустрічаються у такому багатофункціональному регіоні, де ьережуть традиції й повагу до історії. Впевнений, робота буде плідною та результативною, - звернувся до колег керівник Федерального архівного агенства Російської Федерації Андрій Артізов.

Закарпаття також млже стати прикладом відповідального ставлення до архівної справи, вважає голова Державної архівної служби України Ольга Гінзбург:

- Ми не часто абсолютну підтримку регіональної влади щодо вирішення проблем архівів. Ваша область- вдалий приклад того, як обласна влада дбає збереження важливих документів, передаючи місцевим архівам найкращі приміщення.

Тристороння зустріч керівників архівних служб тривала з 29 до 31 травня.

Назад