Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

ВЕЛИКИЙ ДЕНЬ маленької країни

У день 73-ої річниці Карпатської України у Державному архіві Закарпатської області відкрилася виставка цінних історичних документів того буремного часу.

Тут представлені, зокрема, повідомлення уряду Підкарпатської Русі про призначення Августина Волошина на посаду прем’єр-міністра, розпорядження уряду за підписом А. Волошина, архівні фотографії.

Начальник відділу забезпечення збереженості та використання інформації документів Державного архіву Закарпатської області Маріанна Лизак розповіла: “Цього разу вирішили привернути увагу відвідувачів особливо до фотоматеріалів, аби людина змогла собі уявити ті часи. Добірка фотодокументів висвітлює відкриття першого Сойму та обрання Августина Волошина Президентом Карпатської України. Експонуються також “Урядові вісники Підкарпатської Русі”. Важливе місце посідають документи про створення організації Народної Оборони “Карпатська Січ”, а також про діяльність партії “Українське Національне Об’єднання, про підготовку та проведення виборів до Першого Сойму Карпатської України та їх результати”.

Виставка діятиме не менш ніж 10 днів. Крім Державного архіву, охочі зможуть її побачити і в будувлі закарпатської Обласної Державної Адміністрації.

Ніколетта Данкулинець.
Назад