Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

НИНІ НА ЗАКАРПАТТІ ВЖЕ ПРАЦЮЮТЬ

28 трудових архівів

В області триває робота з розвитку мережі трудових архівів для збереження соціально значимих документів, які не належать до Національного архівного фонду, але є необхідними для соціального захисту громадян. Місцеві органи влади в більшості міст та районів розуміють її важливість і допомагають таким архівним установам, приміщеннями, оргтехнікою, кадрами вишукуючи на це кошти у місцевих бюджетах.

Натомість Державний архів Закарпатської області розробив три методичні матеріали з організації роботи трудових архівів, зокрема „Про порядок упорядкування документів при реорганізації або ліквідації установ, організацій і підприємств та переведення їх на зберігання до державних архівних установ, трудових архівів”.

У результаті цієї роботи за останній період кількість трудових архівів в області зросла. Якщо на кінець 2008 року в області діяло 12 трудових архівів, з них три – юридичні особи, то станом на вересень 2011 року в області діють 28 трудових архівів, чотири з них юридичні особи. Ще сім трудових архівів перебувають у процесі організації діяльності. При міських радах створено 2 трудові архіви, при районних радах – 3, при сільських та селищних радах – 23.

За даними начальників архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, упродовж дев`яти місяців цього року з місцевого бюджету профінансовано трудові архіви області у сумі 283 630 гривень.

Загальна площа усіх архівосховищ трудових архівів становить – 608 кв. метрів. На обліку в цих архівних установах нараховується 43 758 одиниць зберігання з особового складу, що на 5,0 тис. більше за 2009 рік. Упродовж січня-вересня 2011 року працівниками трудових архівів виконано більше 4 тис. запитів громадян із соціально-правових питань.

Разом з тим, аналізуючи роботу у створенні та діяльності трудових архівів в області, й надалі проблемними залишаються питання їх фінансування, матеріально-технічного та кадрового забезпечення. Не завершено створення в області трудових архівів із статусом юридичної особи які б повністю задовольняли соціальні потреби кожного району, міста.

Михайло Марканич,
заступник директора Державного архіву Закарпатської області
Назад