Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua
Архів міста Ужгорода чекає на нове приміщення

Збираючи та зберігаючи документи для прийдешніх поколінь, архівісти виконують важливу і відповідальну місію, адже документальні свідчення, що дійшли до нас із минулого, допомагають відчути дихання далеких епох. Чим живуть сьогодні архіваріуси в переддень професійного свята, ми дізнались у начальника архівного відділу м. Ужгорода Тетяни Мар"їної.

„Архів у нас величезний, – починає розповідь пані Тетяна. – У наявності нас відомості про розвиток нашого міста за період 1946–1965 рр. а також про становлення народної освіти у 1946–1964 рр. У нашій установі зберігаються документи, які мають історичну цінність. Ось наприклад, – список делегатів першого з’їзду Карпатської України, а ось – партизанського руху. Наше архівосховище, котре розташоване на пл. Жупанатській, зберігає й інші документи історії міста, а також інформацію про ліквідовані організації та підприємства”. Понад 20 тисяч документів архівного відділу м. Ужгорода належать до Національно архівного фонду. Документи дорадянського і радянського періоду зберігаються в обласному архіві.

„Ми вже подали нову програму розвитку архівної справи на 2012–2014 рр. на розгляд чергової сесії міської ради. У плані ми наголосили у потребі нового приміщення і депутати міської ради це підтримали. Сподіваємося, що розширення і реконструкція архівосховищ, все ж таки відбудеться”, – зазначає Тетяна Мар"їна.

З нагоди професійного свята і ювілею – адже цього року відзначається 55-річниця створення архіву – Тетяна Мар"їна висловила подяку всім керівникам колишнім і теперішнім працівникам архіву за іхню віддану, цінну працю, зокрема Товт-Поваровій А.Я., котра керувала установою з 1957 – до 1959 року, Сусанову М.В., Меденці М.С., яка пропрацювала при архіві протягом 20 років, а також архівістам П’ятак В.І. та Ковач М.І., котрі й досі допомагають своєю роботою в архіві.

Ніколетта Данкулинець.
Назад