Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua
Сучасне діловодство та архівна справа

Днями на базі архівного відділу Великоберезнянської районної державної адміністрації працівниками державного архіву проведено семінар „Сучасне діловодство та архівна справа”, а також виїзне засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Закарпатської області для працівників архівних підрозділів та членів експертних комісій установ, організацій, підприємств – джерел формування Національного архівного фонду.

Працівники Держархіву області надали кваліфіковані консультації головам експертних комісій, відповідальним за діловодство та архіви установ щодо законодавчої бази з питань архівної справи, вимог до складання номенклатур справ та оформлення описів справ постійного строку сберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення документів для знищення, не внесених до Національного архівного фонду, тимчасового зберігання документів у структурних підрозділах установ і передавання справ до архіву установи, а також про забезпечення збереженості документів.

З учасниками семінару проведено екскурсію та ознайомлення з умовами зберігання документів в новому приміщенні архіву та одному з кращих архівних відділів райдержадміністрації, архівному відділі Великоберезнянської РДА. У роботі семінару взяли участь представники 19 установ, організацій, підприємств району (29 слухачі). Учасники семінару отримали науково-методичні матеріали з питань архівної справи та діловодства.

Мета семінару – поглиблення знань слухачів із законодавчо-нормативною базою роботи архівних підрозділів, обмін досвідом, формування творчого підходу до використання отриманих знань у практичній роботі.

Цього ж дня з метою надання організаційно-методичної допомоги експертній комісії архівного відділу Великоберезнянської райдерж-адміністрації та членам експертних комісій установ, підприємств, організацій, було проведено виїзне засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Закарпатської області.

На виїзному засіданні ЕПК Держархіву області йшлося про організацію роботи експертних комісій установ, підприємств, організацій, про підготовку та подання архівних документів (описів справ постійного зберігання, описів справ з особового складу та актів про вилучення документів для знищення не внесених до Національного архівного фонду) на розгляд експертних комісій та експертно-перевірної комісії державного архіву області. Було заслухано також голів експертних комісій: Великоберезнянської районної ради – про підготовку і передавання справ постійного терміну зберігання до архівного відділу Великоберезнянської РДА; Великоберезнянського районного центру зайнятості – про основні завдання та організацію роботи експертної комісії; Ужанського національного парку – про проведення експертизи цінності документів Ужанського національного парку.

Проведення зазначених заходів сприяє покращенню роботи працівників архівних установ області та членів експертних комісій установ, організацій підприємств – джерел формування Національного архівного фонду.

Михайло Марканич,
заступник директора Державного архіву Закарпатської області
Назад