Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

Як відомо, цього року розроблено Програму розвитку архівної справи у Закарпатській області на 2011 – 2015 роки, яка схвалена розпорядженням голови облдержадміністрації та затверджена рішенням сесії обласної ради.

Відтак активізувалася робота з прийняття відповідних районних та міських програм розвитку архівної справи на такий же період.

Це дасть змогу зміцнити матеріально-технічну базу архівних установ області для забезпечення умов гарантованого збереження документів НАФ та соціально значимих документів, запровадити в архівних установах сучасні інформаційні технології, повніше задовольнити потреби громадян, суспільства, держави в інформації.

Окрема важлива тема – створення мережі трудових архівів для збереження соціально значимих документів, які не належать до Національного архівного фонду, але є необхідними для соціального захисту громадян. Місцеві органи влади в більшості міст та районів вирішують питання щодо створення та забезпечення діяльності трудових архівів, забезпечення їх відповідними приміщеннями, оргтехнікою, кадрами і матеріально-технічною базою за кошти місцевого бюджету. За станом на липень 2011 року в області діють 28 трудових архівів, ще сім трудових архівів перебувають у процесі становлення

Продовжується робота з виявлення унікальних документів. У результаті перегляду 8026 одиниць зберігання виявлено 16 унікальних документів.

Приємно, що з кожним роком усе ширше використовується дослідниками наша документальна база. В архіві працюють два читальні зали, де з початку цього року працювало 150 дослідників, яким було видано 6 742 справи, 246 екземплярів книг та підшивок газет.

Поряд з цим важливою складовою нашої роботи є підготовка виставок документів. Фахівці відзначають високий рівень виставок оригіналів документів з фондів державного архіву. Зокрема, „До 66-річниці возз’єднання Закарпатської України з Україною та утворення Закарпатської області у складі України”, „До 72-ї річниці подій, пов’язаних із проголошенням Карпатської України „Карпатська Україна і Августин Волошин”, „Витоки Державної служби на Закарпатті”, „До 100-річчя з дня народження останнього єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Ромжі. (1911 – 1947 рр.)”.

Михайло Марканич,
заступник директора Державного архіву Закарпатської області
Назад