Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

Архівна практика студентів Ужгородського національного університету в Держархіві області

05 липня 2011 року в Держархіві області проходять практику студенти ІІ курсу історичного факультету Ужгородського національного університету.

Відповідно до плану проведення архівної практики, передбачено ознайомлення студентів УжНУ з історією утворення державного архіву області, структурою та науково-довідковою бібліотекою, а також з системою роботи архівної галузі України та особливостями архівної системи області.

Протягом практики студентам спеціалісти архіву читають лекції, їх тематика: нормативно-правові акти та методичні документи з архівної справи і діловодства; ведення поточного діловодства, порядок роботи з документами з моменту їх утворення або надходження в установу, підприємство, організацію; організація документів Національного архівного фонду: основні поняття; облік документів в архіві; користування документами архіву та використання архівної інформації.

Згідно із планом проходження практики передбачена також практична робота студентів з документами в структурних підрозділах державного архіву області.

Керівниками проходження практики студентів в Держархіві області призначено заступника директора архіву Марканича М.В. і начальника відділу забезпечення збереженості та використання інформації документів Лизак М.І.

Під час проходження практики в читальному залі архіву перед студентами УжНУ виступили: О. Корсун – працівник редакційно-видавничої групи обласної Книги „Реабілітовані історією” і О. Пагіря, працівник Депар-таменту архівного забезпечення СБ України, м. Київ. Вони розповіли про роботу з архівними документами державного архіву області та хід підготовки на їх основі (архівно-слідчих справ реабілітованих осіб), документального збірника „Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і Бузулуку до рідних Карпат. 1939 – 1947 рр.”.

Студенти-практиканти переконалися, що сьогодні Державний архів Закарпатської області – це скарбниця унікальних документів, зміст яких розкриває чимало сторінок з історії Угорщини, Чехії, Словаччини, Румунії, Польщі, Австрії, Німеччини, Сербії, Росії та інших європейських країн. Зібрані в архіві документи висвітлюють історію Закарпатської України часів її входження до складу Австро-Угорщини (XIV ст. – 1919 р.), Чехословаччини (1919 – 1938 рр.), а також окупацію краю Угорщиною (1939 – 1944 рр.), історію утворення та возз`єднання Закарпатської України з УРСР.

Керівництво архіву надіється, що більшість сьогоднішніх студентів-практикантів в майбутньому відвідуватимуть державний архів області як дослідники, а деякі з них працюватимуть на архівній ниві Закарпаття та стануть фахівцями в галузі архівної справи України.

Михайло Марканич,
заступник директора Державного архіву Закарпатської області
Назад