Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

65 років архівному відділу Тячівської РДА


Відповідно до постанови окружного комітету КП (б) та окружного виконавчого комітету від 3 квітня 1946 року № 3 був створений окружний науково — історичний архів в м.Тячів. До 1961 року архів підпорядковувався районному відділу внутрішніх справ, 1961-1992 роках райвиконкому з 1992 року районній державній адміністрації та Державному архіву Закарпатської області. Назва архіву змінювалася відповідно до залежності та підпорядкування. Сучасна назва — архівний відділ Тячівської районної державної адміністрації.

Знаходиться архівний відділ на другому поверсі (кабінети 26-28) у приміщенні Тячівського районного відділу УМВС в Закарпатській області. Його юридична адреса: м.Тячів, вул. Жовтнева,1

На сьогоднішній день в архіві зберігається 177 фондів, в кількості 37 тис. 24 справи за період з 1949 по 2010 роки. Основним довідковим апаратом до документів архіву є описи справ. Мова документів: українська, російська.

Зараз в архівному відділі працюють 2 чоловік. Очолює відділ начальник . Діє госпрозрахункова група.

В архів звертаються із запитами численні відвідувачі з метою отримання інформації щодо захисту щодо захисту своїх законних прав та інтересів, а також письменники Тячівщини при написанні книг. Кожний рік архів виконує від 1300 до 2000 запитів юридичних і фізичних осіб.

Архівосховище заповнене на 112 відсотки. І постає питання приймання та збереження документів підприємств та установ, джерел формування національного архівного фонду та ліквідованих установ. Тому одним із першочергових завдань на теперішній час є виділення нових приміщень, які б суттєво поліпшили умови зберігання документів, їх охорони та розширення мережі трудових архівів, що дозволить проводити комплектування справ саме з особового складу ліквідованих установ. Сподіваємося на позитивне вирішення цих питань.

Муха Т.М.

Муха Тамара Миколаївна , народилася 18 серпня 1966 року в селі Руське Поле Тячівського району Закарпатської області. З 1982 -1984 роки навчалася в Хустському культурно — освітньому училищі. Трудову діяльність розпочала 1 серпня 1984 року на посаді інспектора відділу культури райвиконкому. 1988 - 1992 роки навчалася в Рівненському державному інституті культури, де здобула спеціальність бібліотекар — бібліограф. З 1996 року — головний спеціаліст відділу культури районної державної адміністрації. У травні 2007 року призначена на посаду начальника архівного відділу державної адміністрації.

Газета ДРУЖБА від 02.04.2011 №38-39
Назад