Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

24 по 25 квітня 2017 року

З 24 по 25 квітня 2017 року на запрошення керівництва Пряшівського університету в Пряшеві (Словацька Республіка), директор архіву Місюк М.Д. та заступник директора архіву Марканич М.В. взяли активну участь у роботі науково-методичної конференції „Образ Східної Словаччини і Закарпатської України. Закарпатська Україна в східній Словаччині ХVІІ - ХХ столітть”..

Відкрили конференцію та виступили з вітальними словами до її учасників ректор Пряшівського університету професор Петер Коня та директор архіву Михайло Місюк.

Доповідачі виступили з рефератами на теми: „Життя в Підкарпатській Русі на початку ХХ століття. Згадки Бескида”, „Реформаторські церковні громади на території Ужанського комітату в ХVІІ-ХVІІІ століттях”, „Кінець ХІХ і перша половина ХХ століття з точки зору туризму в Східній Словаччині і в Закарпатській Україні”.

Директор архіву М. Місюк виступив з доповіддю на тему: „Організація вищої шкільної освіти в галузі підготовки спеціалістів для сільського господарства в Чехословаччині (1919 - початок 1920-х років). Автор статті, на підставі законодавчих актів Чехословацької республіки та архівних документів, що зберігаються в держархіві, матеріалів офіційної статистики та архівних джерел, надає короткий огляд системи сільськогосподарської освіти Чехословаччини на початку 20-х рр. ХХ століття, яка була одним з елементів системи шкільної освіти, що готувала спеціалістів для різних галузей сільського господарства.

У рамках заходу заступник директора архіву Михайло Марканич виступив з доповіддю на тему: „Розвиток адміністративно-територіальної системи Підкарпатської Русі на початку і середини 20-х рр. ХХ століття”. У доповіді висвітлювались питання адміністративної системи Закарпаття під час входження його до складу Угорського королівства, Австро-Угорської імперії та побудова адміністративної системи в період приєднання Закарпаття до складу Чехословацької Республіки.

Під час роботи конференції відбулась зустріч між керівництвом Пряшівського університету та керівництвом держархіву. В ході зустрічі обговорювались питання дослідження історичного минулого прикордонних територій України та Словацької Республіки, у тому числі забезпечення збереження архівних документів цієї тематики шляхом створення фонду користування на такі документи в електронному форматі та їх удоступлення шляхом підготовки спільних документальних видань.<< Назад