Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

Нові форми співпраці

Наступні роки наповнилися новими формами співпраці. Зокрема, 26 липня 2007 року в Ужгороді було підписано Договір про співпрацю між Державним архівом Закарпатської області України та Будапештським міським архівом Угорщини, у реалізації якого помітне місце відведено спілчанським осередкам. Договір - продовження плідної співпраці архівістів України та Угорщини в рамках Угоди про співробітництво між Спілками архівістів двох країн від квітня 2005 року.

Згідно з Договором від 26 липня 2007 року архівісти Угорщини, члени місцевих осередків виявляють у архівах Угорщини документи категорії "зарубіжна україніка", які вийдуть у світ спеціальним виданням. Закарпатські активісти Спілки підготували Анотований реєстр фондів та описів з історії Угорщини від найдавніших часів до 1918 року, який вийде на початку 2010 року. Згодом ними ж буде підготовлено продовження видання за період 1938-1944 роки.

У активі співпраці - щорічні спільні акції - участь у днях архівістів, наукових конференціях, обмін досвідом, спеціальною літературою, групами спеціалістів з метою вивчення практики роботи, обмін виставками і т. ін.

Місцевий осередок Спілки - активний учасник упродовж десятка років українсько-угорської комісії з питань реституції культурних цінностей, українсько-угорської комісії з питань нацменшин і т. ін.

У перспективі передбачаються нові міжнародні проекти: саме про це йшлося нещодавно під час зустрічі у Держархіві Закарпатської області з новопризначеним директором Собольч-Сотмар-Березького комітетського архіву, головою місцевого спілчанського осередку Свою Мечеї.

2010 року, відповідно до попередніх домовленостей, угорська сторона погодилася провести спільно з закарпатським осередком Спілки архівістів України Другу українсько-угорську конференцію архівістів.

Історичні особливості регіону, участь архівістів Закарпаття у силу своїх повноважень і можливостей у просуванні України шляхом європейського вибору принесли певні позитиви у спільних зусиллях з колегами з сусідньої Румунії. Ще у 2004 році за кошти румунського партнера було опубліковано на двох мовах - українській та румунській - "Перелік фондів Державного архіву Закарпатської області", що значно розширило можливості дослідників обох країн

.

У 2007 році, також за кошти румунського партнера, вийшло у світ спільне видання "Мукачівська греко-католицька єпархія. Документи" на українській та румунській мовах.

Документи, що вперше опубліковані у збірнику, є своєрідним історичним екскурсом широким географічним ареалом, відомому під назвою "Регіон Верхнього Потисся", якому притаманні стабільні й міцні, колоритні культурні та поліетнічні у цілому, добросусідські відносини упродовж багатьох століть.

<< Назад