Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

Перша міжнародна українсько-угорська конференція архівістів. Ужгород, 2003 р.


Конференція

Веде засідання голова закарпатського осередку, член Правління Спілки архівістів України М. В. Делеган; зліва - перший заступник голови САУ І. Б. Матяш; справа — перший заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації О. О. Гаваші

Першою спільною конкретною справою було видання Державним архівом Закарпатської області і Собольч-Сотмар-Березьким комітатським архівами, за активної участі спілчанських осередків, опису І Фонду 10 "Березький комітат. 1342-1800" у 1998 році.

У квітні 2005 року, під час перебування активістів Спілки архівіс-гів України на чолі з нинішнім першим заступником голови Держав¬шого комітету архівів України Іриною Матяш в Будапешті, було під¬писано Угоди про співробітництво між Спілкою архівістів Угорщини : України та Спілкою архівістів Угорщини і Закарпаття. В результаті, уже 5-7 вересня 2005 року в Ужгороді, на базі Державного архіву За¬карпатської області, було проведено Першу українсько-угорську міжнародну науково-практичну конференцію архівістів "Актуальні про¬блеми створення науково-довідкового апарату архівів та дослідження архівної україніки і архівної гунгаріки".

Вітання конференції надіслав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Юрій Мушка. В роботі конференції взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Янош Тот, який у своєму виступі, зокрема, наголосив, що в його дипломатичній практиці не було випадку, коли б так швидко міжнародні домовленості було реалізовано на практиці.

Під час конференції науковці та архівісти обговорили питання видання архівних довідників, формування баз даних, структури архівних систем та науково-довідкового апарату, практичні аспекти доступу де ретроспективної інформації та ряд інших питань.

<< Назад