Видання

Книга скорботи України. Закарпатська область. 6 том.Закарпатські втікачі в СРСР. 1939-1941: Збірник архівних документів і матеріалівВідлуння жахливої трагедії (До 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні: Збірка статей, опублікованих у газетах 30-х років ХХ ст. в Підкарпатській Русі) / Упорядкув. М. В. Делеган, С. А. Вискварко. - Ужгород: ВАТ Мукачівська греко-католицька єпархіяІсторія Мукачівського замкуМонич Олександр, диякон. Заневський монастир в Полонинах: нариси з історії Угольського та Углянського монастирів Мараморошська святиня: нариси з історії Грушівського монастиря Карпатська Україна (1938-1939). Збірник архівних документів і матеріалівІсторія державної служби в Україні.Перелік фондів Державного архіву Закарпатської областіІсторія МукачеваАрхівні установи ЗакарпаттяКолективізація в ЗакарпаттіПерелік фондів та описівПамятники А.С.ПушкинуЗакарпатські Угорці і НімціМукачівська Греко-Католицька ЄпархіяЗакарпатські втікачі в СРСРІсторична символіка поселень Мукачівського районуДержавний архів Закарпатської області. Рекламно-інформаційний проспектЦерква Святого Миколая міста Сату-Маре-Мінтіу: історія та сучасністьШугаї: Історія веховинського села КолочаваРелігія: Історія верховинського села Колочава.Анотований реєстр описів фондів. МихайлоДелеган - Олена Куташі.ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА
КАТАЛОГ ВИСТАВКИ
ДОКУМЕНТІВ ТА ФОТОГРАФІЇ

Посилання

www.president.gov.ua
www.rada.gov.ua
www.kmu.gov.ua
derzkomarhiv
www.nads.gov.ua
www.zakarpat-rada.gov.ua
www.carpathia.gov.ua
nazk.gov.ua

Міжнародна співпраця


Одним із пріоритетних напрямів діяльності як Державного архіву Закарпатської області, так і місцевого осередку Спілки архівістів України упродовж більше десяти років є регіональне міжнародне співробітництво. Його конкретні та дієві практичні кроки і відповідні результати добре відомі як моїм колегам, так і далеко за межами країни. Однак, на мій погляд, наші можливості далеко не вичерпані і мають перспективу, особливо з врахуванням наближення кордонів Євросоюзу до України. Насамперед ідеться про необхідність активізації участі Спілки у грантових проектах Євросоюзу і Ради Європи, які, на моє переконання, нині використовуються недостатньо.

Разом з тим, на нинішній період ми впевнено констатуємо факт еволюціонування регіонального міжнародного співробітництва, яким займається закарпатський осередок Спілки архівістів України, і за масштабністю, і за якісними параметрами.

Стабільні багаторічні ділові стосунки мають громадські формування Закарпаття і Угорщини. Зокрема ми співпрацюємо із Спілкою архівістів Угорщини, а також місцевими осередками столиці Угорщини - Будапешта, Соболч-Сотмар-Березьким (Ніредьгаза) та Гайду-Бігарським (Дебрецен) комітатськими осередками та ін.

Статті та матеріали по темі:

articleПРОДОКОЛ №1 ДО ДОГОВІРУ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО в сфері архівної справи між Державним архівом Закарпатської області (Україна) та Будапештським столичним архівом (Республіка Угорщина) від 21 січня 2013р.

articleДОГОВІР ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО в сфері архівної справи між Державним архівом Закарпатської області (Україна) та Будапештським столичним архівом (Угорщина) 2014 р.

articleДОГОВІР ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО в сфері архівної справи між Державним архівом Закарпатської області (Україна) та Благодійною організацією "Єврейське Відродження" 2014 р.

articleДОГОВІР ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО в сфері архівної справи між Державним архівом Закарпатської області (Україна) та Саболч-Сатмар-Березьким комітатським архівом Національного архіву Угорщини (Угорщина) 2013 р.

articleМ.В.Марканич. Зберегти національне надбання допомагає й міжнародна співпраця

articleХХ міжнародна науково-практична конференція. Ужгород, 2013 р.
articleПерша міжнародна українсько-угорська конференція архівістів. Ужгород, 2003 р.
articleНові форми співпраці
articleУ поштовому архіві Клуж-Напока (Румунія).Серпень 2008 р.
articleМ.В.Делеган. Державний архів Закарпатської області: Вектори Регіонального Міжнародного Співробітництва в 2009 р.
article Участь у ХУІІІ міжнародних архівних днях Саболч-Сатмар-Березького комітатського архіву, м. Ніредьгаза (Угорщина).

Адреса зарубіжних архівних установ:


articleDirectia Judeteana Satu Mare a Arhivelor Nationale (Румунія).
articleArchivni 4/2257, Praha 4 - Chodovec, 149 01 (Чехія).
articleSzabolcs-Szatmar-Bereg County Archives (Угорщина).